آرشیو مقالات
تاثیرات آمینو اسیدهای ترئونین و متیونین بر سیستم ایمنی و سلامت دستگاه گوارش در طیور

عملکرد اصلی اسیدهای آمینه در تغذیه طیور تولید پروتئین هاست، اما علاوه بر این اثرات دیگری نیز دارند.
پروبیوتیک

پروبیوتیک چیست؟ پروبیوتیک در تعریف یعنی "مکمل غذایی که حاوی سویه های میکروبی زنده می باشد و برسلامت پرنده با بهبود تعادل میکروبی به سمت میکروبهای مفید اثر مثبت می گذارد".
نکاتی در مورد آب مصرفی جوجه شترمرغ

تامین آب سالم و تمیز از مهمترین مسایل پرورش شترمرغ می باشد. میزان مصرف آب با مصرف غذا و سلامت پرنده رابطه مستقیم دارد بنابراین لازم است تا همیشه آب کافی وسالم در اختیار پرنده باشد.
استرس گرمایی(Heat Stress)

استرس گرمایی بر عملکرد و سودآوری شترمرغ در فصل گرم سایه افکنده است و در حال حاضر به عنوان یکی از عوامل محیطی اصلی آسیب رساندن به رفاه این پرنده در نظر گرفته می شود. باعث افزایش مرگ و میر می گردد و شترمرغ هایی که در معرض این مشکل قرار دارند خطر ابتلا به بیماری و همچنین کاهش بازده تولید را پیش رو خواهند داشت. در این مقاله رویکردهای موثری را برای کاهش استرس گرمایی در شترمرغ به اشتراک خواهیم گذاشت.
انباشتگی در شترمرغ

بلع مواد خارجی مثل سنگ، شن، طناب و ... می تواند باعث انباشتگی آن ها در پیش معده شترمرغ ها و بروز عارضه انباشتگی (impaction) شود. این مساله باعث بسته شدن مجرای ورودی سنگدان و در نتیجه تجمع مواد در پیش معده و انباشتگی آن می شود.
همه چیز درباره بیماری آنتریت کلستریدیائی و آنتروتوکسمی

آنتریت(Enteritis) کلستریدیایی یکی از بیماری‌های مهم در پرورش شترمرغ است که خسارات اقتصادی قابل توجهی به مزارع پرورش شترمرغ وارد می‌کند. این بیماری عامل بیشترین تلفات باکتریایی در شترمرغ های ایران است. در این مقاله به بررسی دقیق عوامل این بیماری می‌پردازیم.
اطمینان از کیفیت آب در پرورش شترمرغ

در حالی که کیفیت آب برای سلامت گله بسیار مهم است، کمتر از تغذیه و محیط زیست مورد توجه قرار می گیرد. با این حال، کمیت و کیفیت آب برای سلامت کلی گله ضروری است.
دمای نامتعارف باروری شترمرغ را به خطر می اندازد

این مطالعه نشان می دهد که استرس حرارتی عامل مهمی است که می تواند موفقیت باروری را در شترمرغ ها محدود کند.
فاکتورهای مورد بررسی برای درجه بندی جوجه شترمرغ یک روزه

1. فاکتورهای مورد بررسی برای درجه بندی جوجه شترمرغ یک روزه 2. نکاتی در مورد دمای سالن نگهداری جوجه 1 روزه (مهد) 3. تغذیه جوجه بعد از هچ 4. مصرف آب در جوجه شترمرغ 5. نکاتی در مورد نقل وانتقال جوجه یک روزه 6. تهویه در سالن نگهداری جوجه شترمرغ 7. تراکم مهد
آنفلوانزای پرندگان

آنفلوانزای پرندگان یک بیماری با واگیری بسیار بالا است که میتواند همه گونه های پرندگان را در گیر کند و ضرر های اقتصادی فراوان به پرورش دهندگان تحمیل نماید. این بیماری به وسیله ویروس آنفلوانزای پرندگان (Avian InfluenzaVirus) ایجاد می شود. همه ویروس های آنفلوانزا به جنس Influenza virus A و خانواده Orthomyxoviridae متعلق هستند.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است