دسته بندی مقالات : بیماری های شترمرغ
کوچک اما قدرتمند: پاروویروس در شترمرغ

خانواده Parvoviridae متشکل از کوچکترین ویروس های شناخته شده است که برخی از آنها منجر به عفونت های کشنده یا ناتوان کننده، می شوند.
انباشتگی در شترمرغ

بلع مواد خارجی مثل سنگ، شن، طناب و ... می تواند باعث انباشتگی آن ها در پیش معده شترمرغ ها و بروز عارضه انباشتگی (impaction) شود. این مساله باعث بسته شدن مجرای ورودی سنگدان و در نتیجه تجمع مواد در پیش معده و انباشتگی آن می شود.
همه چیز درباره بیماری آنتریت کلستریدیائی و آنتروتوکسمی

آنتریت(Enteritis) کلستریدیایی یکی از بیماری‌های مهم در پرورش شترمرغ است که خسارات اقتصادی قابل توجهی به مزارع پرورش شترمرغ وارد می‌کند. این بیماری عامل بیشترین تلفات باکتریایی در شترمرغ های ایران است. در این مقاله به بررسی دقیق عوامل این بیماری می‌پردازیم.
آماده سازی سیستم جوجه کشی مزرعه پرورش شترمرغ

با توجه به اهمیت آماده سازی مزارع پرورش شترمرغ برای فصل تولید و اهمیت مدیریت و ضد عفونی سالن جوجه کشی، در مطالب پیش رو قصد داریم تا نکاتی درباره نظافت و ضدعفونی سالن جوجه کشی خدمت شما ارائه دهیم. امیدواریم که این مطالب مفید واقع گردد.
آنتی بیوتیک ها را بشناسید

شترمرغ به عنوان بزرگ‌ترین پرنده حال حاضر در کل دنیا، نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد. این پرنده در برابر انواع بیماری‌ها مقاومت بالایی دارد؛ با این وجود اگر شرایط مناسب برای مراقبت در دوران جوجگی شترمرغ در نظر گرفته نشود، احتمال ظهور بیماری و دادن تلفات در گله بالاست.
علائم بیماری نیوکاسل در شترمرغ، راه های انتقال و درمان آن

بیماری نیوکاسل شترمرغ، به صورت ویروسی است که عصب، گوارش و تنفس شترمرغ تحت تاثیر قرار داده و باعث بروز علائم شل شدن و پیچش گردن، لرزش و ... در پرنده می شود.
اثرات مخرب سموم قارچی خوراک شترمرغ بر سیستم ایمنی

سموم قارچی در دان شترمرغ یا مایکوتوکسین ها تاثیرات منفی بر سیستم ایمنی این نوع از پرندگان می گذارند که در این مقاله به آن پرداختیم.
اثرات منفی توکسین قارچی فومونیزین و تاثیر آن بر سیستم ایمنی

فومونیزین از توکسین های قارچی است که بر اثر نگهداری خوراک در محیط خشک یا هوای مرطوب به وجود می آید.
نشانه های مهم و راه های مقابله با استرس گرمایی در شترمرغ ها

اگر شترمرغی حالت های بی اشتهایی، بی حالی و له له زدن را دارد به این معنی است که شترمرغ گرمازده شده و باید به آن رسیدگی شود.
بررسی کامل انگل های داخلی و خارجی از بیماری های شایع شتر مرغ

انگل های تک یاخته، کرم ها و انگل های خارجی از انواع انگل شترمرغ هستند که در این مقاله به شرح کامل آن ها پرداخته ایم.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است