دسته بندی مقالات : مدیریت پرورش شترمرغ
ارتباط انسان و شترمرغ

مطلب پیش رو با عنوان ارتباط انسان و شترمرغ به رابطه انسان و شترمرغ و تاثیرات آن بر میزان استرس، وزن گیری، سیستم ایمنی، تولید و .. می‌ پردازد. این مطلب حاصل مطالعه ای است که در سال ۲۰۱۸ در دانشگاه Stellenbosch در آفریقای جنوبی انجام شده است که توجه شما را به مطالعه آن جلب می‌کنیم. با تشکر و احترام بهین پرور
ضریب تبدیل شترمرغ

ضریب تبدیل در تعریف به معنی نسبت میزان خوراک مصرف شده به میزان وزن گیری می‌باشد.
نکاتی برای پرورش‌دهندگان شترمرغ درباره سیستم تنفسی پرنده و عوامل مختل کننده عملکرد آن

تنفس یک فرآیند طبیعی است که به کمک آن، جانوران اکسیژن محیط را استفاده کرده و گاز کربن دی اکسید دفع می‌کنند. سیستم تنفسی هم به مجموعه اندام‌ها و بافت‌هایی گفته می‌شود که در مبادله این گازها بین خون و محیط بیرون دخالت دارند و وظیفه آن در دسترس گذاشتن اکسیژن برای خون و خارج کردن کربن دی اکسید از خون است. این مقاله می‌تواند به پرورش دهندگان شترمرغ در کنترل بیماری‌های تنفسی کمک بسزایی بنماید.
رفتار شناسی شترمرغ ها

رفتارشناسی شترمرغ از جمله مباحث بسیار مهم و ضروری در ارتباط با پرورش و حتی درمان بیماری‌های شترمرغ است که متاسفانه اطلاعات زیادی در این زمینه وجود ندارد و این موضوع مورد بررسی محققین و متخصصین زیادی قرار نگرفته است.
تغذیه با جیره غیر استاندارد چه مشکلاتی به وجود می‌آورد؟

یکی از ارکان اصلی پرورش شترمرغ تغذیه اصولی این پرنده است. اگر این مهم را نادیده یا کم اهمیت قلمداد کنیم خسارات جبران ناپذیر پرورشی و اقتصادی خواهیم دید. تعادل جیره غذایی شترمرغ اثر زیادی روی تکامل متابولیکی و اعمال فیزیولوژیکی در پرنده دارد.
تشخیص نطفه دار بودن شترمرغ و بی نطفگی در آن

تشخیص نطفه دار بودن شترمرغ، امکان شناخت شترمرغ های مولد سالم را فراهم می کند. سن، بیماری، تغذیه و ... از عواملی هستند که موجب بی نطفگی در شترمرغ می شوند.
نحوه آماده سازی سیستم جوجه کشی پرورش شترمرغ

دستگاه جوجه کشی پرورش شترمرغ در دوره نگهداری بایستی تعمیر و ضدعفونی شود. در این مقاله به نحوه آماده سازی سیستم جوجه کشی شترمرغ پرداختیم.
بررسی کامل نحوه پرکنی شترمرغ و انواع پر در آن

در این مطلب به طور کامل به بررسی انواع پر، روش های مختلف پرکنی شترمرغ و عوامل موثر بر کیفیت پر پرداخته شده است.
نکاتی مهم و کامل در مورد تخم شترمرغ، خواص و ارزش غذایی آن

در طبیعت شترمرغ ها در سن 4-5 سالگی به سن بلوغ و تولید می رسند. در فارم های صنعتی، شترمرغ های نر در حدود 3 سالگی و ماده ها در 2 تا 2.5 سالگی.
بررسی کامل شاخص وضعیت بدنی در شترمرغ و ارزیابی سلامت پرنده

وضعیت بدنی شترمرغ مناسب، در گرو برنامه های تغذیه مناسب، مدیریت صحیح و محیط مساعد می باشد.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است