دسته بندی مقالات : مدیریت پرورش شترمرغ
آمونیاک

آمونیاک یک گاز قلیایی قابل حل در آب است که برای محیط زیست، انسان و حیوانات خطرناک است. در قاره اروپا 93/3 % آمونیاک تولید شده توسط بخش کشاورزی و دامپروری است که سه پنجم این مقدار حاصل از مدفوع دام و طیور است.
استرس گرمایی(Heat Stress)

استرس گرمایی بر عملکرد و سودآوری شترمرغ در فصل گرم سایه افکنده است و در حال حاضر به عنوان یکی از عوامل محیطی اصلی آسیب رساندن به رفاه این پرنده در نظر گرفته می شود. باعث افزایش مرگ و میر می گردد و شترمرغ هایی که در معرض این مشکل قرار دارند خطر ابتلا به بیماری و همچنین کاهش بازده تولید را پیش رو خواهند داشت. در این مقاله رویکردهای موثری را برای کاهش استرس گرمایی در شترمرغ به اشتراک خواهیم گذاشت.
اطمینان از کیفیت آب در پرورش شترمرغ

در حالی که کیفیت آب برای سلامت گله بسیار مهم است، کمتر از تغذیه و محیط زیست مورد توجه قرار می گیرد. با این حال، کمیت و کیفیت آب برای سلامت کلی گله ضروری است.
دمای نامتعارف باروری شترمرغ را به خطر می اندازد

این مطالعه نشان می دهد که استرس حرارتی عامل مهمی است که می تواند موفقیت باروری را در شترمرغ ها محدود کند.
فاکتورهای مورد بررسی برای درجه بندی جوجه شترمرغ یک روزه

1. فاکتورهای مورد بررسی برای درجه بندی جوجه شترمرغ یک روزه 2. نکاتی در مورد دمای سالن نگهداری جوجه 1 روزه (مهد) 3. تغذیه جوجه بعد از هچ 4. مصرف آب در جوجه شترمرغ 5. نکاتی در مورد نقل وانتقال جوجه یک روزه 6. تهویه در سالن نگهداری جوجه شترمرغ 7. تراکم مهد
آنفلوانزای پرندگان

آنفلوانزای پرندگان یک بیماری با واگیری بسیار بالا است که میتواند همه گونه های پرندگان را در گیر کند و ضرر های اقتصادی فراوان به پرورش دهندگان تحمیل نماید. این بیماری به وسیله ویروس آنفلوانزای پرندگان (Avian InfluenzaVirus) ایجاد می شود. همه ویروس های آنفلوانزا به جنس Influenza virus A و خانواده Orthomyxoviridae متعلق هستند.
بی نطفگی در شترمرغ

بی نطفگی در شترمرغ از مهمترین دلایل خسارت های اقتصادی در فارم پرورش مولد شترمرغ به حساب می‌آید و در مطالعات مختلف از 10 درصد تا 2/98 درصد گزارش شده است.
انتخاب یونجه مناسب خوراک شترمرغ

یونجه از مهمترین اقلام جیره شترمرغ است، تهیه یونجه با کیفیت و قیمت مناسب در مدیریت فارم شترمرغ از اهمیت بالایی برخوردار است. یونجه منبع مناسبی برای تامین فیبر، پروتئین، برخی ویتامین ها و مواد معدنی(به ویژه کلسیم) می باشد.
عفونت کیسه زرده در جوجه شترمرغ

عفونت بندناف، عفونت کیسه زرده و عدم جذب کیسه زرده از مهمترین دلایل مرگ و میر در جوجه شترمرغ ها هستند که موجب ضررهای اقتصادی کلانی به پرورش دهندگان می شوند. مدیریت صحیح این مشکل در جوجه های تازه از تخم درآمده از اهمیت به سزایی برخوردار است.
پر و پرکنی در شترمرغ

یکی از دلایل اصلی پرورش شترمرغ در طول تاریخ استفاده از پر که یکی از محصولات ارزشمند این پرنده است،می باشد.از پر شترمرغ در صنایع مختلف از جمله صنعت مد،ساخت ماشین و حتی فیلترهای رنگ استفاده می‌شود.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است