دسته بندی مقالات : مقالات تخصصی شترمرغ
کوچک اما قدرتمند: پاروویروس در شترمرغ

خانواده Parvoviridae متشکل از کوچکترین ویروس های شناخته شده است که برخی از آنها منجر به عفونت های کشنده یا ناتوان کننده، می شوند.
ضرورت استراتژی مدیریت خطر مایکوتوکسین در تولید طیور

مایکوتوکسین‌ها اغلب در خوراک طیور یافت می‌شوند، با بررسی DSM World Mycotoxin نشان می‌دهد که بیش از 33000 آنالیز جیره مرغ انجام شده برای مایکوتوکسین در 10 سال گذشته (2013-2023) مثبت بوده است.
آمونیاک

آمونیاک یک گاز قلیایی قابل حل در آب است که برای محیط زیست، انسان و حیوانات خطرناک است. در قاره اروپا 93/3 % آمونیاک تولید شده توسط بخش کشاورزی و دامپروری است که سه پنجم این مقدار حاصل از مدفوع دام و طیور است.
تاثیرات آمینو اسیدهای ترئونین و متیونین بر سیستم ایمنی و سلامت دستگاه گوارش در طیور

عملکرد اصلی اسیدهای آمینه در تغذیه طیور تولید پروتئین هاست، اما علاوه بر این اثرات دیگری نیز دارند.
پروبیوتیک

پروبیوتیک چیست؟ پروبیوتیک در تعریف یعنی "مکمل غذایی که حاوی سویه های میکروبی زنده می باشد و برسلامت پرنده با بهبود تعادل میکروبی به سمت میکروبهای مفید اثر مثبت می گذارد".
نکاتی در مورد آب مصرفی جوجه شترمرغ

تامین آب سالم و تمیز از مهمترین مسایل پرورش شترمرغ می باشد. میزان مصرف آب با مصرف غذا و سلامت پرنده رابطه مستقیم دارد بنابراین لازم است تا همیشه آب کافی وسالم در اختیار پرنده باشد.
استرس گرمایی(Heat Stress)

استرس گرمایی بر عملکرد و سودآوری شترمرغ در فصل گرم سایه افکنده است و در حال حاضر به عنوان یکی از عوامل محیطی اصلی آسیب رساندن به رفاه این پرنده در نظر گرفته می شود. باعث افزایش مرگ و میر می گردد و شترمرغ هایی که در معرض این مشکل قرار دارند خطر ابتلا به بیماری و همچنین کاهش بازده تولید را پیش رو خواهند داشت. در این مقاله رویکردهای موثری را برای کاهش استرس گرمایی در شترمرغ به اشتراک خواهیم گذاشت.
انباشتگی در شترمرغ

بلع مواد خارجی مثل سنگ، شن، طناب و ... می تواند باعث انباشتگی آن ها در پیش معده شترمرغ ها و بروز عارضه انباشتگی (impaction) شود. این مساله باعث بسته شدن مجرای ورودی سنگدان و در نتیجه تجمع مواد در پیش معده و انباشتگی آن می شود.
همه چیز درباره بیماری آنتریت کلستریدیائی و آنتروتوکسمی

آنتریت(Enteritis) کلستریدیایی یکی از بیماری‌های مهم در پرورش شترمرغ است که خسارات اقتصادی قابل توجهی به مزارع پرورش شترمرغ وارد می‌کند. این بیماری عامل بیشترین تلفات باکتریایی در شترمرغ های ایران است. در این مقاله به بررسی دقیق عوامل این بیماری می‌پردازیم.
اطمینان از کیفیت آب در پرورش شترمرغ

در حالی که کیفیت آب برای سلامت گله بسیار مهم است، کمتر از تغذیه و محیط زیست مورد توجه قرار می گیرد. با این حال، کمیت و کیفیت آب برای سلامت کلی گله ضروری است.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است