دسته بندی مقالات : مقالات تخصصی شترمرغ
ارتباط انسان و شترمرغ

مطلب پیش رو با عنوان ارتباط انسان و شترمرغ به رابطه انسان و شترمرغ و تاثیرات آن بر میزان استرس، وزن گیری، سیستم ایمنی، تولید و .. می‌ پردازد. این مطلب حاصل مطالعه ای است که در سال ۲۰۱۸ در دانشگاه Stellenbosch در آفریقای جنوبی انجام شده است که توجه شما را به مطالعه آن جلب می‌کنیم. با تشکر و احترام بهین پرور
ضریب تبدیل شترمرغ

ضریب تبدیل در تعریف به معنی نسبت میزان خوراک مصرف شده به میزان وزن گیری می‌باشد.
آماده سازی سیستم جوجه کشی مزرعه پرورش شترمرغ

با توجه به اهمیت آماده سازی مزارع پرورش شترمرغ برای فصل تولید و اهمیت مدیریت و ضد عفونی سالن جوجه کشی، در مطالب پیش رو قصد داریم تا نکاتی درباره نظافت و ضدعفونی سالن جوجه کشی خدمت شما ارائه دهیم. امیدواریم که این مطالب مفید واقع گردد.
نکاتی برای پرورش‌دهندگان شترمرغ درباره سیستم تنفسی پرنده و عوامل مختل کننده عملکرد آن

تنفس یک فرآیند طبیعی است که به کمک آن، جانوران اکسیژن محیط را استفاده کرده و گاز کربن دی اکسید دفع می‌کنند. سیستم تنفسی هم به مجموعه اندام‌ها و بافت‌هایی گفته می‌شود که در مبادله این گازها بین خون و محیط بیرون دخالت دارند و وظیفه آن در دسترس گذاشتن اکسیژن برای خون و خارج کردن کربن دی اکسید از خون است. این مقاله می‌تواند به پرورش دهندگان شترمرغ در کنترل بیماری‌های تنفسی کمک بسزایی بنماید.
رفتار شناسی شترمرغ ها

رفتارشناسی شترمرغ از جمله مباحث بسیار مهم و ضروری در ارتباط با پرورش و حتی درمان بیماری‌های شترمرغ است که متاسفانه اطلاعات زیادی در این زمینه وجود ندارد و این موضوع مورد بررسی محققین و متخصصین زیادی قرار نگرفته است.
تغذیه با جیره غیر استاندارد چه مشکلاتی به وجود می‌آورد؟

یکی از ارکان اصلی پرورش شترمرغ تغذیه اصولی این پرنده است. اگر این مهم را نادیده یا کم اهمیت قلمداد کنیم خسارات جبران ناپذیر پرورشی و اقتصادی خواهیم دید. تعادل جیره غذایی شترمرغ اثر زیادی روی تکامل متابولیکی و اعمال فیزیولوژیکی در پرنده دارد.
آنتی بیوتیک ها را بشناسید

شترمرغ به عنوان بزرگ‌ترین پرنده حال حاضر در کل دنیا، نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد. این پرنده در برابر انواع بیماری‌ها مقاومت بالایی دارد؛ با این وجود اگر شرایط مناسب برای مراقبت در دوران جوجگی شترمرغ در نظر گرفته نشود، احتمال ظهور بیماری و دادن تلفات در گله بالاست.
تشخیص نطفه دار بودن شترمرغ و بی نطفگی در آن

تشخیص نطفه دار بودن شترمرغ، امکان شناخت شترمرغ های مولد سالم را فراهم می کند. سن، بیماری، تغذیه و ... از عواملی هستند که موجب بی نطفگی در شترمرغ می شوند.
نحوه آماده سازی سیستم جوجه کشی پرورش شترمرغ

دستگاه جوجه کشی پرورش شترمرغ در دوره نگهداری بایستی تعمیر و ضدعفونی شود. در این مقاله به نحوه آماده سازی سیستم جوجه کشی شترمرغ پرداختیم.
علائم بیماری نیوکاسل در شترمرغ، راه های انتقال و درمان آن

بیماری نیوکاسل شترمرغ، به صورت ویروسی است که عصب، گوارش و تنفس شترمرغ تحت تاثیر قرار داده و باعث بروز علائم شل شدن و پیچش گردن، لرزش و ... در پرنده می شود.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است