دسته بندی مقالات : مقالات تخصصی شترمرغ
اطمینان از کیفیت آب در پرورش شترمرغ

در حالی که کیفیت آب برای سلامت گله بسیار مهم است، کمتر از تغذیه و محیط زیست مورد توجه قرار می گیرد. با این حال، کمیت و کیفیت آب برای سلامت کلی گله ضروری است.
دمای نامتعارف باروری شترمرغ را به خطر می اندازد

این مطالعه نشان می دهد که استرس حرارتی عامل مهمی است که می تواند موفقیت باروری را در شترمرغ ها محدود کند.
فاکتورهای مورد بررسی برای درجه بندی جوجه شترمرغ یک روزه

1. فاکتورهای مورد بررسی برای درجه بندی جوجه شترمرغ یک روزه 2. نکاتی در مورد دمای سالن نگهداری جوجه 1 روزه (مهد) 3. تغذیه جوجه بعد از هچ 4. مصرف آب در جوجه شترمرغ 5. نکاتی در مورد نقل وانتقال جوجه یک روزه 6. تهویه در سالن نگهداری جوجه شترمرغ 7. تراکم مهد
آنفلوانزای پرندگان

آنفلوانزای پرندگان یک بیماری با واگیری بسیار بالا است که میتواند همه گونه های پرندگان را در گیر کند و ضرر های اقتصادی فراوان به پرورش دهندگان تحمیل نماید. این بیماری به وسیله ویروس آنفلوانزای پرندگان (Avian InfluenzaVirus) ایجاد می شود. همه ویروس های آنفلوانزا به جنس Influenza virus A و خانواده Orthomyxoviridae متعلق هستند.
بی نطفگی در شترمرغ

بی نطفگی در شترمرغ از مهمترین دلایل خسارت های اقتصادی در فارم پرورش مولد شترمرغ به حساب می‌آید و در مطالعات مختلف از 10 درصد تا 2/98 درصد گزارش شده است.
انتخاب یونجه مناسب خوراک شترمرغ

یونجه از مهمترین اقلام جیره شترمرغ است، تهیه یونجه با کیفیت و قیمت مناسب در مدیریت فارم شترمرغ از اهمیت بالایی برخوردار است. یونجه منبع مناسبی برای تامین فیبر، پروتئین، برخی ویتامین ها و مواد معدنی(به ویژه کلسیم) می باشد.
عفونت کیسه زرده در جوجه شترمرغ

عفونت بندناف، عفونت کیسه زرده و عدم جذب کیسه زرده از مهمترین دلایل مرگ و میر در جوجه شترمرغ ها هستند که موجب ضررهای اقتصادی کلانی به پرورش دهندگان می شوند. مدیریت صحیح این مشکل در جوجه های تازه از تخم درآمده از اهمیت به سزایی برخوردار است.
پر و پرکنی در شترمرغ

یکی از دلایل اصلی پرورش شترمرغ در طول تاریخ استفاده از پر که یکی از محصولات ارزشمند این پرنده است،می باشد.از پر شترمرغ در صنایع مختلف از جمله صنعت مد،ساخت ماشین و حتی فیلترهای رنگ استفاده می‌شود.
وضعیت بدنی (Body condition) در شترمرغ

وضعیت بدنی شاخصی است که می تواند به بررسی و شناخت پرنده های سالم کمک کند و همچنین نشان دهنده وضعیت تغذیه ای، بیماری ها، مدیریت و ... است. وضعیت بدنی شترمرغ مناسب در گرو برنامه های تغذیه مناسب، مدیریت صحیح و محیط مساعد می‌باشد.
سیر پرورش شترمرغ در ایران

طی سال‌های اخیر صنعت پرورش شترمرغ در ایران با هدف ایجاد یک منبع پروتیینی جدید و مطمئن، ایجاد شد. این منبع عاری از مشکلات دام‌های دیگر از نظر بیماری، نسبت مصرف آب مناسب دام به منظور افزایش تولید گوشت قرمز- که یکی از مواد اصلی و پر مصرف ما ایرانیان است- کمبود غذای مناسب جهت تغذیه دام و... است. با توجه به اینکه ایران از لحاظ اقلیمی و جغرافیایی مکانی مناسب جهت پرورش این حیوان به شمار می‌رود، شاهد روزافزون مزارع پرورش در سطح کشورهستیم. البته در این برهه زمانی پرورش دهندگان و تولیدکنندگان شترمرغ از لحاظ اقتصادی در شرایط نامناسب قرار دارند. در این مطلب به بررسی سر پرورش شترمرغ در ایران می‌پردازیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات این سایت محفوظ است